Inteligentny przeszczep włosów

Na czym polega inteligentny przeszczep włosów?

Problem łysienia to dla wielu mężczyzn prawdziwa zmora. Często prowadzi to do utraty pewności siebie. Nie może zatem dziwić, że wielu panów szuka sposobu na zatrzymanie procesu łysienia. Jednym z takich sposobów jest zabieg przeszczepu włosów. Tym bardziej, że dziś rynek oferuje niezwykle nowoczesne metody w tym zakresie.

Przyczyny wypadania włosów

Co prawda problem utraty włosów dotyczy przede wszystkim mężczyzn, to wiedzieć trzeba, że nie omija on także kobiet. Przyczyny łysienia mogą być różne. Do najważniejszych zaliczyć można choroby skóry głowy, przyjmowanie różnego rodzaju leków, np. leków hormonalnych, choroby układowe oraz zakaźne. Przyczyną wypadania włosów mogą być także uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od przyczyny łysienia istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej przeszczep włosów.

Nowoczesna metoda przeszczepu włosów

Nową metodą wykorzystywaną przy przeszczepianiu włosów jest robotyczny przeszczep włosów. Metoda ta polega na wykorzystaniu nowoczesnego robota Artas iX. Wykorzystanie tego urządzenia to dziś najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów. W Stanach Zjednoczonych dziś metoda ta jest powszechnie stosowana. W Polsce to jeszcze nowość. Popularność tej metody wynika przede wszystkim z bardzo dużej skuteczności. Na popularność ten metody dodatkowy wpływ ma fakt, iż metoda ta jest niezwykle komfortowa dla pacjenta.

Działanie robota Artas iX

Robot Artas iX opracowany został przez grupę doświadczonych naukowców, inżynierów i lekarzy. Skuteczność metody przeszczepu włosów z wykorzystaniem robota Artas iX wynika przede wszystkim stąd, iż robot pozwala na bardzo dokładne pobranie pojedynczych mieszków włosowych, a następnie na ich niezwykle precyzyjne umieszczenie na konkretnym obszarze głowy. To właśnie ta bardzo wysoka precyzja wpływa na tak dużą skuteczność tego zabiegi. Poza tym niweluje możliwość błędu ludzkiego jaki może pojawić się podczas tradycyjnego zabiegu przeszczepu włosów. Dlatego też, zabieg ten często określany jest jako inteligenty przeszczep włosów. Bardzo ważny jest fakt, iż przeszczepione włosy po zabiegu rosną podobnie jak włosy naturalne. Wszystkie dzięki temu, iż metoda ta pozwala na przeszczepienie także komórek macierzystych włosa.

Dla kogo inteligentny przeszczep włosów?

Przeszczep włosów z wykorzystaniem robota Artas iX polecany jest przede wszystkim osobom borykającym się z łysieniem androgenowym. Można zatem powiedzieć, iż jest to metoda polecana szczególnie panom w średnim wieku. Oczywiście nie oznacza to, że zabiegu nie mogą skorzystać osoby młode, u który zaczyna pojawiać się problem wypadania włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy z zabiegu może skorzystać. Przeciwwskazaniami mogą być m.in. stan zapalny skóry głowy, cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości krwi.